TEM’in motosiklet çeteleri ile imtihanı… Bölge sakinleri isyanda

Gökmen Mert KURAL

Maslak-Hasdal istikametinde toplanan yaklaşık 50 araçtan oluşan motosiklet çetesi, öğle saatlerinde yine şehrin en önemli aksı olan TEM’i oyun alanına çevirdi.

Trafiği aksatan, çoğu zaman ters istikamette ilerleyerek kazalara davetiye çıkaran motosiklet çetesine emniyet güçleri bile çare olamıyor. Avrupa Yakası’nın en niş projelerinden biri olan 5 bine yakın dairenin bulunduğu ve 20 binden fazla kişinin yaşadığı 5’inci Levent ve Finanskent projelerinin tam karşısında toplanan motosiklet çetesi, araçlarının önünü kaldırarak veya şovlar yaparak trafiği tehlikeye sokuyor.

Bölge sakinlerini bıktıran çete özellikle gece yarısından sonra ortaya çıkıyor.

Yarış yapan motosiklet çetesinin çıkardığı gürültüden rahatsız olduklarını söyleyen bölge sakinleri, “Sabaha doğru saatlerce motosiklet yarışının verdiği seslerden bıktık. Bebeğimiz, hastamız, yaşlımız var. Bu kadar da vicdansız olunmaz. Haftalardır durumu emniyet güçlerine bildiriyoruz. Ancak nafile. Bazen polis geliyor gelmesine ama görünce ters istikamet de olsa kaçıyorlar. Ölümlü kazalara davetiye çıkarıyorlar. İnsanların canıyla oynuyorlar. Emniyet güçlerimizden ricamız, bu araçları ölüme sebep vermeden durdurmak” diyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir