Yapay Zekadan Nisan Sonu İçin ADA ve SOL Coin Tahminleri!

Kripto para piyasası oldukça başarılı bir Mart ayı geçirdi. Piyasa üzerindeki baskılara rağmen artan kurumsal kabul ve Bitcoin’in yaklaşan halving etkinliği piyasayı katalize etti. Bu dönemde bazı meme coin’leri ve piyasaya yeni giren tokenler astronomik artışlar gördü. Nisan ayı ise görece daha düşün bir momentumla başladı. Bu ortamda yapay zekadan ADA ve SOL Coin için Nisan sonu tahminlerini aldık.

Yapay zeka 30 Nisan için SOL Coin fiyatını belirledi

Makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) algoritmaları daha önce Solana (SOL Coin) için önemli kazanımların iyimser bir resmini öngördü. Bununla birlikte, mevcut görünüm daha az iyimser bir hal almış gibi. Yapay zeka algoritmalarını kullanan PricePredictions’ın 30 Nisan için yaptığı tahminlere baktık. AI aracı, Sol Coin fiyatında sadece küçük bir artışla 182,18 dolara yükseleceğini gösteriyor. Böylesine minimal bir değişim, Solana’nın büyüme yörüngesinde potansiyel bir duraklamaya işaret ediyor. Çünkü, daha geniş kripto para piyasası toparlanma belirtileri gösteriyor.

Solana 1 aylık fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Solana (SOL Coin) ağ sorunlarıyla boğuşuyor

Bu durgunluğa katkı yapan çeşitli faktörler var. Solana’nın ağ kesintileriyle süregelen mücadelesi önemli bir endişe kaynağı. Geçtiğimiz hafta Solana Blockchain, uzun süredir ağın başını ağrıtan önemli sorunlar ve tıkanıklık problemleriyle boğuştu. Meme coinlerin yükselişi ve merkezi olmayan borsalardaki (DEX) işlemlerle birlikte kullanıcı sayısı arttı. Uzmanlar, bunların Blockchain üzerindeki faaliyetlerini, büyük ölçüde bu tıkanıklığın sebebi olarak görüyor.

Düşen fiyatlar ve süregelen ağ sorunlarının birleşimi, Solana’nın gelecekteki gidişatı için ciddi endişelere yol açıyor. Öngörülemeyen olaylar veya olumlu gelişmeler Nisan sonundan önce fiyat artışını tetikleyebilecek olsa da, mevcut bilgilere dayanarak, yatırımcıların Solana için potansiyel olarak yatay, hatta düşüş eğilimli bir aya kendilerini hazırlamaları gerekiyor.

Yapay zeka 30 Nisan için ADA Coin fiyatını belirledi

CoinCodex’in yapay zeka algoritmaları, Cardano fiyatı için ihtiyatlı bir şekilde iyimser bir görünüm sunuyor. Tahmin modeli, yataya yakın ılımlı bir artış öngörüyor. Yapay zeka, ADA’nın Nisan ayı sonuna kadar 0,627 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu, mevcut fiyatı olan 0,62 dolardan hafif bir artışa işaret ediyor. Dolayısıyla, CoinCodex ADA’nın neredeyse yataya yakın bir seyir izlemesin bekliyor.

Cardano 1 aylık fiyat tahmini. Kaynak CoinCodex

Analistler ADA için nötrden düşüşe doğru bir görünüm öngörüyor

Çoğunlukla kripto piyasası iyimserliği ile karakterize edilen bir ortamda, Cardano (ADA) son zamanlarda düşüş eğiliminde. Fiyat geçen ay yaklaşık %20 düştü. Token, şu anda 1 doların oldukça altında seyrediyor. Yatırımcılar kısa vadede temkinli davranıyor. Bazı analistler nötrden düşüşe doğru bir görünüm öngörüyor. Bu düşüş eğilimi, ADA’nın fiyat desteği üzerinde baskı yaratan balina ve DeFi faaliyetlerindeki azalmadan kaynaklanıyor.

Ancak Cardano topluluğu uzun vadede iyimserliğini koruyor. Ağın iç faaliyetlerindeki büyümenin eninde sonunda fiyat artışlarına dönüşeceğine inanıyorlar. Ayrıca Cardano, popülerliğini artırmak için aktif olarak ortaklıklar ve işbirlikleri arıyor. Son örnekler arasında ABD eyaletleriyle Blockchain tabanlı oylama sistemlerine ilişkin görüşmeler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir